Yükleniyor
Dergi
Dergi
Dergi
Dergi

Dergi


Dergi belirli bir kitleye ulaşmak için tercih edebileceğiniz en doğru iletişim araçlarındandır. İster fikir, edebiyat, bilim, ister sektörel bir dergi yayınlıyor olun derginizin başarılı olabilmesi için içerik, tasarım ve baskı kalitesi bu konuda önemli bir rol oynar. Dergi fikir yaymanın yanı sıra diğer başlıca reklam araçlarında olduğu gibi tanıtım amaçlı olarak da kullanılır. Dergi baskısında temel nokta içerik ve baskının kaliteli olmasıdır. Kısaca özetlemek gerekirse dergi basımı hazırlık aşamasından, baskısına kadar özenle çalışma isteyen bir iştir.


İyi Bir Dergi Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Dergi tasarımında renk ve kağıt seçimi

Kaliteli bir dergi tasarımı renk seçimi, hamur ve dizgisi ile okuyucuyu yormayacak merak uyandıracak ve sonraki sayısı için sabırsızlıkla ve ilgiyle beklenecek dergi olmalıdır. Tasarımcılar tarafından hazırlanan dergi, basılma işlemlerinde renklerin karışmaması, grafiklerin okunacak ortalama büyüklükte olması kaliteli bir dergi olmasını sağlayacaktır.


Dergi Sayfaların Düzenlenmesi

Doğru dergi dizgisi

Sayfaların düzeni ve görselleri kaliteli olması oldukça önemlidir. Çünkü dergi, uzun yazılardan oluşmamalı ve görseller katılmalıdır. Okuyucular çoğu zaman uzun olan yazıları okumak istemez. Bu sebepten dolayı okuyuculara ilgi çekici bir şeyler sunmalısınız.


Dergi Basımı

Dergi tasarımı eksiksiz kontrol edilmeli

Büyük hassaslıkla hazırlanan dergi, bastırma aşamasına geldiğinde matbaa arayışı başlar. Derginin özelliklerini eksiksiz olarak ekibimiz tarafından kontrol edildikten sonar baskıya alınır.Bu doğrultuda Md dijital olarak kaliteli, hızlı ve uygun fiyatları ile bu konuda en iyi çözümleri sunar.


MD Dijital'de Dergi

Profesyonel ekibimizle, kaliteli dergi basımı

Türkiye’nin en büyük dijital baskı ve özalit firması MD Dijital olarak dergi baskı siparişlerinizde profesyonel ekibimizle, kaliteli ve uygun fiyatlarımızla sizlere hizmet sunuyoruz. Dergi baskısı’nın yanı sıra bir çok baskı hizmetini Md Dijital güvencesi ile hizmet vermekten gurur duyuyoruz.


Dergi baskısı hakkında dikkat edilmesi gerekenler

  • - Derginin tüm yazılarının tasarımsal süreçten geçtiğinden ve imla kurallarının doğru yapıldığından emin olun. Anlatım bozuklukları, imla hataları derginizin imajınızı olumsuz etkiler.
  • - Dergide firma bilgilerinizin, künyenizin yer aldığından emin olun.
  • - Derginin tasarımında kullanılan görsellerin yüksek çözünürlükte(kaliteli) olmasına dikkat ediniz.
  • - Dergi kapağının ve iç sayfalarının sloganının ve dergi kapak görselinin dikkat çekici olmasına özen gösterin.
Referanslarımız